آموزش کامپیوتر در تبریز

دوره icdl در تبریز فنی حرفه ای یا همون آموزش کامپیوتر با مهارتهای هفتگانه که در آموزشگاه آپادانا برگزار می شود

توسط مدیر سایت در 6 دی 1402

دوره icdl در تبریز فنی حرفه ای یا همون آموزش کامپیوتر با مهارتهای هفتگانه که در آموزشگاه آپادانا برگزار می شود.

سرفصل های دوره آموزش آنلاین ICDL

ICDL یا مهارت های هفتگانه آی سی دی ال یک گواهینامه با کیفیت بالا است که در سطح بین المللی اعتبار دارد. به همین دلیل یکی از اصلی ترین دوره های آموزش icdl در تبریز است که شما را با مهارت های هفتگانه آشنا می‌کند.

هفت مهارت دوره آموزش ICDL

1- مفاهیم ابتدایی فناوری اطلاعات یا IT

در قسمت مفاهیم پایه فناوری اطلاعات دوره آی سی دی ال آموزشگاه آپادانا افراد با مفهوم کلی از IT، نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر آشنا می‌شوند. همچنین مهارت‌هایی را برای کاربرد روزانه برنامه‌های پرکاربرد به دست می‌آورند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نحوه ذخیره کردن داده ها
 • شناخت حافظه کامپیوتر
 • کاربرد نرم افزارهای کامیپوتری
 • آشنایی با شبکه های اطلاعاتی در پردازش
 • توزیع اطلاعات

مهارت شماره ۱ یا فناوری اطلاعات آموزش icdl در تبریز شما را با ابزارها و روش‌های دریافت، ذخیره، پردازش و مبادله اطلاعات آشنا می‌کند و همه شیوه‌های ضروری برای تولید سیستم‌های مبتنی بر اطلاعات را به صورت تئوری به شما آموزش خواهد داد.

۲- مفاهیم ویندوز و مدیریت فایل ها

فراگیران در این بخش از آموزش مهارت های هفتگانه icdl می بایست استفاده از رایانه و سیستم عامل را فراگیرند و بتوانند تنظیمات اصلی دلخواه خود را در ویندوز انجام دهند. همچنین لازم است کار با فایل‌های رایانه‌ای و مدیریت آن‌ها مانند کپی، حذف و …. را بتوانند به راحتی انجام دهند.

3- آشنایی با ورد Word یا نرم افزار واژه پرداز

Word نرم افزاری است که در بخش اداری شرکت‌ها و ادارات برای تایپ، نگارش نامه‌ها یا گزارش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌کنندگان در دوره icdl در تبریز با برنامه‌های پردازش متن از جمله Word و کاربرد روزانه آن آشنا می‌شوند.

4- آشنایی با اکسل EXCEL

نرم افزار اکسل یکی دیگر از مجموعه برنامه‌های مایکروسافت آفیس است که جداول بزرگی را در خود جای می‌دهد و برای بررسی، محاسبه و ارزیابی راحت و دقیق داده‌های زیاد مورداستفاده قرار می‌گیرد. شرکت کنندگان در بخش آشنایی با اکسل از آموزش صفر تا صد icdl با مفهوم برنامه‌های صفحه گسترده در آموزشگاه آپادانا آشنا شده و مهارت‌های زیر را یاد می‌گیرند:

 • ایجاد فایل اکسل
 • ویرایش سطرها و ستون‌ها به صورت جداگانه و همزمان
 • قالب بندی
 • جدول بندی
 • آشنایی با ابزارها و فرمول‌های پرکاربرد
 • ایجاد فرمول‌های مقدماتی ریاضی
 • آشنایی با اکسل

با ثبت نام برای دریافت مدرک icdl از آموزشگاه آپادانا می‌توانید به خوبی با این نرم افزار صفحه گسترده آشنا شده و به این ترتیب مهارت‌های کافی برای شرکت در دوره‌های دیگر مانند پکیج حسابداری ویژه بازار کار را هم به دست آورد(آموزش کامپیوتر در تبریز).

5- آشنایی با اکسس Access

دانشجویان در این مهارت از دوره آموزش مهارت های هفتگانه icdl باید مفهوم پایگاه داده در رایانه یا Access را متوجه شوند و همچنین بتوانند در حالت مقدماتی جداول پایگاه داده‌ای با پرس و جوهای مقدماتی را ایجاد و ویرایش کنند.

آشنایی با اکسس Access

نرم افزار Access (اکسس) یکی از اجزای مایکروسافت آفیس است که به عنوان بانک اطلاعاتی و برای نگهداری داده‌ها استفاده می‌شود. با استفاده از Microsoft Office Access این امکان وجود دارد که شما اطلاعات خود سازماندهی کرده و در صورت نیاز خیلی سریع‌تر به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

6- مهارت کار با پاورپوینت Power Point

برنامه پاورپوینت نرم افزاری بسیار ساده و ایده آل برای ساخت فایل‌های چندرسانه‌ای و تصویری مانند کاتالوگ، تبلیغات معرفی پروژه و ارائه‌های دانشگاهی است. دانشجویان دوره icdl در تبریز مجازی و حضوری در پایان، با ابزارهای ارائه مطلب در نرم افزار پاورپوینت، ایجاد اسلایدها، ویرایش و قالب بندی متون و تصاویر درون آن آشنا می‌شوند.

۷- کار با شبکه های اینترنت و پست الکترونیک

در آخرین مرحله از دوره آموزش icdl در تبریز در آموزشگاه آپادانا در تبریز  با مفهوم کلی اینترنت و برخی شاخص های امنیتی آشنا می‌شوید و می‌توانند جستجوهای اینترنتی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. همچنین کار با صفحات اینترنتی، پست الکترونیک تحت وب و نرم افزارهای ایمیل را یاد بگیرند.

اصول جستجو در اینترنت و کار با صفحات وب

در بخش اول که به عنوان اطلاعات شناخته می‌شود، شما توانايي انجام امور پايه را برای جستجو در وب را با استفاده از نرم‌افزارهاي كاربردي و موتورهاي جستجو یاد می‌گیرید. همچنين از طریق آموزش‌های ارائه شده در این بخش از آموزش صفر تا صد icdl می‌توانید نتايج جستجو را بررسي نموده، صفحات موردنظر خود را نشان كرده و گزارشات جستجو و صفحات وب را از طریق کامپیوتر چاپ کنيد.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن