گرایشهای ارشد رشته مهندسی کامپیوتر چیست؟

این قسمت علی رقم اینکه معمولا اهمیتی برای آن از طرف مصرف کنند گان قائل نمی شوند، بسیار مهم و حیاتی می باشد، چرا که رابطه مستقیمی با راندمان و طول عمر منبع تغذیه دارد. همچنین تمرکز شرکت AMD بر روی مسئله تخلیه حرارت داخلی پاور و کیس می باشد ، چرا که این سری از پردازشگرها حرارت بسیار بالایی تولید می نمایند و مسئله تخلیه این حرارت به جهت افزایش راندمان پردازشگر AMD ، بسیار حائز اهمیت می باشد .

واژه ایمنی برای تجهیزات الکترونیکی به معنای آن است که محصولات تولید شده ، ایجاد شوک نکند ، آتش نگیرد و یا حالات نا خواسته را به کاربر تحمیل ننماید. که در فرکانس پایه کار می کند و موج مثلثی جهت استفاده در PWM را تولید می کند. شاید برای شما این مسئله به وجود آمده باشد که صرفاً توان خروجی در منبع تغذیه ملاک مناسبی جهت کارآیی آن می باشد در حالی که نکات مهم دیگری نیز در بحث منبع تغذیه وجود دارد. به طور مثال شرکت Intel تمرکز بسیار زیادی بر روی نویز و ریپل خروجی منابع تغذیه دارد و این به دلیل آن است که نویز و ریپل خروجی پاور تاثیر مستقیم بر روی بازدهی و سرعت پردازشگرهای Intel دارد .

بنابراین همه کسبوکارها چون از اهمیت این موضوع آگاه هستند، پشتیبانی کامپیوترهای خود را در اختیار افراد متخصص قرار میدهند تا اولاً طی مشاورهای که از آنها میگیرند بتوانند کسبوکار خود را گسترش دهند و ثانیاً با مشکلات کمتری که در کامپیوترهایشان به وجود میآید، بتوانند سرعت کار خود را بالاتر ببرند و از حداکثر تواناییشان استفاده کرده و متحمل ضرر نشوند. به طور مثال اگر توان پاور متناسب با توان مصرفی سیستم باشد ولی مقدار نویز و ریپل خروجی از منبع تغذیه، بالاتر از حد استاندارد باشد، سرعت پردازش اطلاعات در سیستم به طور چشمگیری کاهش می یابد و سیستم ممکن است در حین کار بارها خاموش شود و شما را با دردسر های زیادی مواجه نماید بطوریکه پس از تست های مختلف و جابجایی قطعات، در نهایت به این نتیجه خواهید رسید که منبع تغذیه دارای اشکال می باشد.

مهندسی کامپیوتر شاخهای پر از فعالیتهای نرم افزاری، سخت افزاری و مدیریتی گوناگون است؛ اما مهمترین جنبهی آن، این است که در مرحلهی اول به فرد میآموزد چگونه مشکل خود را تحلیل کرده و برای حل آن بکوشد. که توان کافی را جهت به کارگیری در مقاصد کم و میانه، تولید می کند. که وظیفه تصحیح هارمونیک های فرکانس خروجی و هدایت و کنترل آنها به مدار PWM را بر عهده دارد. به عنوان یک نقطه قوت در ترجمه قانونمند، می توان به توانایی آن در تحلیل عمیق زبان در سطوح معنایی و نحوی اشاره نمود. کیس های دسته اول معمولا از مادربوردهای میان رده ، پردازنده هایی از شرکت AMD یا intel و کارت گرافیک یکپارچه با پردازنده بهره می برند ؛ اما همانطور که بالاتر نیز اشاره شد ، برخی مادربوردها دارای توانایی ارائه امکانات بالاتری به کاربران هستند .

طراحی مدار به گونه ای باشد که دوران فن ها، متناسب با حرارت داخلی، تغییر یابد. مطابق استاندارد، با اعمال بار متقابل بر روی هر یک از خروجی ها، تغییر ولتاژ سایر خطوط در گستره معین و هماهنگ با سخت افزار به کار برده شده باشد. هر یک از قطعات سخت افزاری مقدار توان مصرفی خاص خود را دارند که می توان با جمع نمودن مقدار توان ها، توان مصرفی کلی سیستم خود را محاسبه نمایید.

در مورد منبع تغذیه موارد ایمنی مضاعفی در نظر گرفته شده است ، چرا که منبع تغذیه نه تنها نیازهای ایمنی خود ، بلکه نیازهای ایمنی کلیه قطعاتی که از آن تغذیه می شوند را نیز تامین می نماید. چرا که برای کاربر فقط و فقط مقدار توان واقعی پاور اهمیت دارد. چگونه پاور متناسب با توان مصرفی سیستم خود انتخاب نماییم؟ واحد فنی و خدمات پس از فروش شرکت هوشمندنت طبق تحقیقات گسترده و با همکاری تعدادی از مراکز تحقیقاتی کشور در زمینه الکترونیک و انفورماتیک و همچنین چندین سایت معتبر از جمله Intel و AMD موفق به تعیین حدود توان مصرفی قطعات سخت افزاری گردیده است.

در حدود تعیین شده در استاندارد، در صورت افزایش بار مصرفی خارج از توان حداکثر، منبع تغذیه به صورت خودکار خاموش شود. یک روش مزایدهای است با این تفاوت که ناشر تنها از تبلیغکنندگان خاصی برای خرید جایگاههای تبلیغاتی-اش دعوت میکند به همین علت هم به آن Private به معنای خصوصی می گویند. این مسئله که بدانید دقیقا چه کاری با سیستمتان انجام خواهید داد و چه انتظاراتی دارید، مهمترین قسمت خرید کامپیوتر استوک است. محدوده ولتاژ ورودی، جریان ورودی و فرکانس کاری بر روی آن درج شده باشد. از طریق یک شبکه تقسیم مقاومتی، کسری از ولتاژ خروجی به آی سی جهت مقایسه با یک ولتاژ مبنا ، منتقل می شود و در صورت بروز هرگونه تغییر در خروجی دستور DOWN از طریق آی سی صادر می شود.

در IPv4 آدرسهای آی پی از ۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ شروع میشوند و با ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵ پایان مییابند. این قسمت پیچیده ترین بخش مدار PWM می باشد و در سال های اخیر تغییرات چشمگیری در طراحی این قسمت به وجود آمده است بطوری که امروزه آی سی های جدید چند نوع وظیفه مختلف را برعهده دارند که درنهایت باعث افزایش دقت در کارکرد منبع تغذیه گردیده است. تبلیغات بزرگ تمام صفحهای که شامل شماره 286 با یک “X” قرمز بزرگ که در بالای آن بود، نوید یک استراتژی را میداد تا مصرف کنندگان را وادار به شناسایی وضعیت خود توسط تولید کننده پردازنده کند.

کابل برق پاور در سه قسمت اصلی آن شامل ؛ دو شاخه، کابل و مادگی حتماً دارای علامات استاندارد باشد. به طور مثال یک پاور با توان واقعی ۳۰۰ وات حتماً باید دارای کابل های خروجی، با ضخامت حداقل ۱۸ AWG باشد. این اسلات برای اتصال کارت گرافیک مورد استفاده قرار میگیرد، در برخی از بردها پردازنده گرافیکی به همراه مادربرد وجود دارد، به همین دلیل ممکن است این اسلات را بر روی آنها نبینید. بنابراین، هنگامی که بلندگوهای خود را بلند میکنید، در واقع فشار هوای امواج صوتی را افزایش میدهید. در واقع پردازش موازی در مقابل پردازش سری قرار دارد.

ص 40 در هم بندی حلقوی هر سیستم ، دو گذرگاه دارد اما در هم بندی خطی فقط یک گذرگاه برای عبور اطلاعات دارد . این الگوریتمها رتبه بندی وبسایتها را مشخص میکنند و از لحاظ میزان ارزش به آنها نمرهدهی انجام میدهند. 2. منبع تغذیه مخصوص خود را دارند. اگر آدرس IP را به عنوان آدرس یک هتل درنظر بگیرید درگاه ها(پورت ها) مانند مجموعه اتاق های موجود در آن هتل هستند(هرکدام شماره مخصوص به خود را دارند). سیستم عامل تمامی عملیات پنهانی (Background Operation) را برای شما انجام می دهد. سیستم ارتقا سلاحها نیز یکی از مواردی بود که گیمرها بر سر آن اختلاف عقیده داشتند.

پنتیوم که در سال 1993 پس از پردازنده های 486 به بازار معرفی شد در ابتدا قرار بود 586 نام بگیرد ولی به دلیل اینکه از نظر حقوقی ثبت اعداد به عنوان نام تجاری ممکن نیست و اینتل نمیخواست رقبا بتوانند نام گذاری مشابهی برای محصولات خود داشته باشند نام آن را به پنتیوم تغییر داد. در حالی که برای تکمیل مدرک علوم کامپیوتر تلاش می کنید ، دانشجویان تشویق می شوند نمونه کارهایی از کارهای نرم افزاری خود را ایجاد کنند. کامپیوتر همه کاره اپل مدل iMac MRR12 2019 امروزه در اکثر سازمانها و ادارات از کامپیوترهای همهکاره استفاده میشود که هم ظاهر زیباتری نسبت به کامپیوترهای شخصی دارند و هم فضای کمتری اشغال میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید