مهم ترین اصطلاحات کامپیوتر ویژه مهندسان کامپیوتر

بزرگترین مشکل برای بسیاری از والدین این است که در فرآیند اصلاح عملکرد نامطلوب کودکان، مهار خود را از دست داده و با کودکان خود مشاجره میکنند و از اقدامات یا تهدیداتِ تند استفاده میکنند، بنابراین توصیه میشود والدین پیامدهای منطقی را با احترام و قاطعیت همزمان و بدون خشم و ناراحتی، اعمال کنند. مرکز خرید اطلس، با ظاهری لوکس و جذاب ۱۹ طبقه دارد که از این تعداد، چهار طبقه تجاری، یک طبقه فودکورت، ۶ طبقه پارکینگ است و باقی طبقات برای بخش اداری مورد استفاده قرار میگیرد.

پژوهشگران دریافتند کودکانی که هر هفته سه یا چهار بار از کامپیوتر استفاده می کردند در مقایسه با کودکانی که به کامپیوتر دسترسی نداشتند به طور متوسط 7 تا 10 نمرۀ هوشی بیشتر به دست آوردند و در آزمون های آمادگی برای ورود به مدرسه نمرات بهتری گرفتند. با گسترش روز به روز فناوری و سرعت گرفتن فرایندها ، بسیاری از روال های کاغذی جای خود را به کامپیوترهای اداری ، نرم افزارهای جامع و سرویس های آنلاین داده اند . حتی اگر کودک، تیزهوش باشد ممکن است نتواند از برنامه ای که برای کودکان بزرگ تر تهیه شده است استفاده کند.

گرچه ENIAC برای زمان خود یک پیشرفت علمی بزرگ بود اما معایب بزرگی از جمله بزرگ بودن و اشغال فضای بسیار زیاد، سرعت پایین و محدود بودن محاسبات داشت. مدت زمان استفاده از کامپیوتر را محدود کنید. LAD یک ویژگی امنیتی است که به کاربر امکان این را میدهد که اطلاعات و نوع فعالیتش را برای نمایش به تبلیغکننده محدود کند. مجوزها معمولاً برای نرم افزارهای اختصاصی هستند که همچنان متعلق به سازمان ، گروه یا افرادی است که آن را ایجاد کردهاند.

با نصب هر برنامه یک خط به این فایل اضافه میشود که اطلاعات : مسیر اجرایی برنامه و نوع فایل پیش فرض آن را نگهداری میکند. اگر مشغول کامپیوتر بودید و کودک 1.5 ساله شما به سراغتان آمد، او را روی پایتان بنشانید و بگذارید کار کردن شما با کامپیوتر را تماشا کند. در نیمه ابتدایی دهه 2010، CGI تقریباً در تمام ویدیوها وجود داشت، گرافیک های رندر نشده از نظر علمی تقریباً واقعی بودند، و گرافیک بلادرنگ بر روی سیستم مناسب با مشخصات بالا می توانست تصاویر واقعی را از نگاه بیننده غیر متخصص، شبیه سازی کند. کاربردهای فراوانی دارند، در ادامه با همیار آیتی همراه باشید تا با هم به بررسی تاریخچه کامپیوتر پرداخته و کمی درباره فناوری اطلاعات، نرم افزار و سخت افزار بحث کنیم.

تا شما دید کلی از فرآیند کار با کامپیوتر و نرم افزارها و سخت افزارها را بدست بیاورید. یک ابر کامپیوتر مدرن با تقسیم کردن مسائل به چندین زیر مسئله و حل همزمان همه زیرمسائل خیلی سریع تر کار می کند. جدول زیر فهرستی را با تمام ابعاد تقریباً متناظر برای انواع مختلف رایانه با Form Factor از مدرن ترین مادربردهای موجود در بازار خلاصه می کند. چنانچه چنین گزینه ای در این زیربرگها موجود بود به این معنی است که شما درایور 16 بیتی بر روی سیستم خود دارید که تنها در صورتی که میخواهید بازیهای و برنامه های تحت داس اجرا کنید به آنها نیاز خواهید داشت.

برخی برنامه ها بسیار سریع پیش می روند و خردسالان را گیج می کنند. اگر تصور می کنید که برنامه برای کودک مناسب نیست از برنامه ای استفاده کنید که آهسته تر پیش می رود. هدف برنامه هایی که برای کودکان 3 تا 5 ساله تهیه می شوند این است که مهارت های مقدماتی کامپیوتر را آموزش دهند، مثل پیروی از راهنمایی های کامپیوتر، چگونگی کار با منوی کامپیوتر و چگونکی استفاده از صفحۀ کلید و ماوس. در حدود سه سالگی، دامنۀ توجه و مهارت دستی کودکان به حدی رشد می یابد که می توانند با صفحه کلید و ماوس کار کنند.

منظور این نیست که آنها مثل بزرگسالان می توانند با صفحه کلید و ماوس کار کنند، بلکه منظور این است که آنها می توانند به تدریج حرکات مقدماتی یاد بگیرند. از نرم افزارهای متناسب با سن کودک استفاده کنید. نرم افزار باید با سن کودک متناسب باشد. حتی میتوانید از کودک خود درخواست کنید تا با نوشتن نامه به فردی که وی را ناراحت کرده، از او عذرخواهی کند و حتی او میتواند، پیوست این کار، هدیهی کوچکی را نیز قرار دهد، این هدیه میتواند یک هدیهی دست ساز مثل نقاشی خود او باشد.

حال که دلیل فحاشی در کودک روشن شد، اجازه دهید، به راه کارهایی اشاره شود که میتواند، جایگزین بسیار موثری به جای تنبیه باشد. شاید شما نه تنها در مقابل این کار کودک، سکوت نمیکنید بلکه، از والدینی هستید که وقتی کودکتان بد دهانی میکند، وی را تنبیه میکنید و فکر میکنید، این روش تربیتی میتواند، فحاشی وی را از بین ببرد، لکن توجه داشته باشید که فحاشی در کودک تنها بیان احساسات اوست که گاهی ریشه در تقلید از دیگران و گاهی نشان دادن استقلال و نشان دادن بزرگ شدن و گاهی نشانهی عصبانیت میباشد. اصلیترین عیب این دستگاهها، کمتر بودن امکان ارتقا آنها نسبت به کیسهای بزرگ است.

این همچنین بدن را تشویق میکند تا به چینش طبیعی خود برگردد که اگر وضعیت خوبی ندارید بسیار ضروری است. برخلاف ترافیکی که از تبلیغات پولی حاصل می شود، ترافیک ارگانیک بدون هزینه و از طریق جستجوی طبیعی افراد و ورودشان از طریق موتورهای جستجو حاصل میشود. در این جانشین تنبیه، کودک به جز برای رفتن به مدرسه، اجازه بیرون رفتن از خانه را به رای مدت معینی (مثل یک روز)، ندارد.

می توان به کودکان 3 تا 5 ساله اجازه داد تا هر روز حدود 30 دقیقه از کامپیوتر استفاده کنند. در حالت شدید تر، نه تنها کودک، از خانه بیرون نمیرود، بلکه تنبیه وی این است که باید وی از وسائل تفریحی خانه نیز محروم شود، به عنوان مثال یک روز حق ندارد به تلویزیون، دست زند، البته توصیه میشود برای کودکان خردسال، زمان آن بسیار کوتاه باشد، مثل 1 ساعت یا 2 ساعت. نزد شما میآید، پدر و مادر نیز با شیوهی بده و بستان، به وی ثابت کنند، که لازماًنباید هر چه وی خواست، اجرا شود، بلکه به عنوان مثال پدر میتواند این گونه بگوید : وقتی اتاقت مرتب شد، آن وقت بیا و پول تو جیبی این هفته را تحویل بگیر و الا پول بی پول.

در شبکه داخلی سازمان که روزانه افراد زیادی نیاز به استفاده از اطلاعات ، تجهیزات و نرم افزارهای تحت شبکه دارند ، وجود کامپیوتری با قابلیت پردازشی و ظرفیت حافظه بالا که در هر زمانی توانایی ارائه خدمات را داشته باشد ، نیازی بدیهی است . حتی میتوانید به جای تهدیدات بدنی، از تهدیدات عاطفی نیز استفاده کنید، مثلاً اگر این کار را انجام دادی، دیگه باهات حرف نمیزنم. پژوهش ها نشان می دهند کودکانی که هنگام ورود به کودکستان می توانند از کامپیوتر استفاده کنند نسبت به کودکانی که با کامپیوتر آشنایی ندارند یا آشنایی کمی دارند در مدرسه پیشرفت کمی می کنند.

نتیجه ای که از مقالهی فوق میتوانیم، کسب کنیم این است که، به جای تنبیه که یقیناً باعث ایجاد مشکلات جبران ناپذیری در برخورد با کودک است، راه کارهای وجود دارد که به خوبی میتوانیم با اخذ آنها یک زندگی آرام داشته باشیم، زندگیای که، بهترین فرزندان و بهترین پدران و مادران، در آن به چشم بخورد. نمرهای که داوطلبان در این آزمونها کسب میکنند برای دانشگاهها بسیار مهم است و در پذیرش دانشجو نقشی کلیدی دارد. با کمک فناوری راه حل می تواند سرعت تقریبا هر فرآیند کسب و کار: از جذب مشتریان جدید به حقوق و دستمزد.

دیدگاهتان را بنویسید