شبکه چیست؛ تعریف کامل انواع توپولوژی شبکه

در این فایلها سه سطح ردگیری ثبت میشوند که با دابل کلیک بر روی هر قسمت آنها را در پانل سمت راست مشاهده میکنید: اطلاعات(Information)،هشدار(Warning) و خطا(Error). Performance Logs And Alerts: جهت ردگیری کارایی سیستم و تنظیم هشدارهایی که هنگام کاهش فضای دیسک سخت ویا کارایی یک موضوع نمایش داده شوند استفاده میشود.Device Manager: لیست قطعات سختافزاری سیستم را نمایش میدهد ضمن اینکه میتوان وضعیت صحت یا عدم صحت عملکرد یک قطعه را بررسی کرد.Storage: سیستم شامل سه منبع اساسی است: حافظه اصلی(Ram)، دیسک سخت و پردازش ها، که باید کارایی آنها را کنترل کرد.

Account Lockout Duration: مدت زمان تعطیلی یک حساب را تعیین میکند. Account Lockout Policies: تعطیلی یک حساب کاربری(Lockout) زمانی رخ میدهد که کاربر به تعداد دفعات مشخصی رمز عبور خود را اشتباه وارد کند که در این حالت ویندوز به وی پیغام میدهد که حساب وی تعطیل شده و باید با مدیر سیستم تماس بگیرد. Account Lockout Threshold: تعداد دفعاتی که یک کاربر میتواند رمز خود را اشتباه وارد کند و پس از آن حساب وی تعطیل میشود.Account Counter After Reset: مدت زمانی که میبایست طی شود تا یک حساب بطور خودکار از حالت تعطیل خارج شود.Local Policies: تنطیمات آن در حین کار یک کاربر با ویندوز، بر نحوهی کارکرد و نوع عملیاتی که کاربر حق انجام آنها را دارد مد نظر قرار خواهد گرفت.

پردازنده همچنین مکانیزمی دارد تا دستورالعملها را به حافظه پنهان خود انتقال دهد. شاید بتوان گفت یکی از قطعات قدرتمند این محصول پردازنده ۱،۴ گیگا هرتزی که از نوع Haswell انتخاب شده است باشد. ویزارد بازیابی پشتیبان: مرحله ی اول همانند پشتیبان گیری است.2-گزینه یRestore Files And Settings را انتخاب کنید وNext 3- در پانل سمت چپ کل فایل پشتیبان یا فقط قسمتی از اطلاعات درون آن را انتخاب کنید و Next4- در این مرحله و با زدن دکمه ی Finish ویندوز شروع به بازیابی پشتیبان میکند. Process System.INI و Process Win.INI ارتباط مستقیم با زیربرگهایی به همین نام که در پنجره ی برنامه مشاهده میکنید دارد.

از این منظر فهم کودکان از نقشهای جنسیتی و رفتارهای مناسب جنسیت و فهم از مفاهیم جنسیتی در سنین مختلف متفاوت است و شواهد روشنی نیـز وجـود دارد کـه نشـان می دهد شناختهای مرتبط با جنسیت آنچه آنها فکر می کنند و به خاطر می سـپارند را تحـت تأثیر قرار می دهد. اغلب CPU های مدرن میتوانند سرعت کلاکشان را بر اساس دمای CPU و Task هایی که انجام میدهند، بالا و پایین کنند.

مدیریت کاربران و کامپیوتر:معرفی MMC(Microsoft Management Console): برنامههایی هستند که حاوی ابزارهای مناسب برای مدیریت یک شبکه و ارائهی سرویس به کاربران بوده و به کمک آنها میتوان بر مشکلات شبکه نظارت داشته و وظایف پیکربندی را به سرعت انجام داد. هر یک از پیامها را که باز کنید جزئیات آن نمایش داده میشود،به همراه دکمهی Copy که متن پیام را در Clipboard کپی میکند. ایمنی روابط بین سیستمهای داخل شبکه در این قسمت تضمین میشود. نکته: فایل Log یک فایل متنیست که وقایع یک عمل خاص را ثبت میکند بطور مثال هنگام کار کاربران شبکه روی کامپیوترServer فایلهای Log از جزئیات عملکرد آنها ثبت میشود که مدیر شبکه را از فعالیتهای کاربران مطلع میکند.

بهترین راه برای ردیابی عیبهای جاری سیستم این است که یک بار کلیه فایلهای Log را که در Event Viewer هستند پاک کنیم، به طور مثال برای پاک کرد Log مربوط به Application، روی نام Application کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید، در پنجرهی باز شده دکمهی Clear Log را بزنید. را تعیین کرده و Next5- در این مرحله و با زدن دکمه ی Finish ویندوز شروع به تهیه پشتیبان میکند. زمانی که سیمورکری جدا شد و رفت تا شرکت خودش به نام تحقیقات سیمور را راه اندازی و اداره کند با طرح های جدیدش بازار سوپرکامپیوترها را در دست گرفت و تا پنج سال (۱۹۸۵-۱۹۹۰) یکه تاز بازار ابرمحاسبه بود.

ص 23 هر سیستم عاملی اعم از قوی یا ضعیف نیاز به رشد و رفع مشکلات و نواقص دارد و این با پشتیبانی از طرف تهیه کنندگان آن با تیم های جنبی میسر می شود . قسمتهایMinimum Password Age و Maximum Password Age مشخص میکنند که حداقل و حداکثر فاصلهی زمانی مجاز که هر کاربر فرصت دارد رمز خود را تغییر دهد چند روز است. ضمناً از طریق Password Must Meet … Administrative Tools خواهید دید.معرفی کنسول Computer Management:این ابزار امکان انجام وظایف نگهداری کامپیوتر را فراهم میکند.از طریق آن میتوان سه ناحیه سیستم کامپیوتری را مدیریت کرد: System Tools و Storage و Services And Applications.

در نتیجه هر چه پهنای باند شما بیشتر باشد، می توانید کارهای اینترنتی بیشتری را به صورت همزمان انجام دهید. پیامهای Information: شامل رخدادهای عادی و نه چندان جدی مثل شروع یا پایان اجرای یک برنامه هستند.پیامهایWarning: شامل هشدارهای نه چندان جدی هستند مثلا اگر نصب یک برنامه یا یک قسمت از ویندوز موفقیت آمیز نباشد یک هشدار در اینLog درج میشود.پیامهای Error:حاوی رویدادهای بحرانی هستند که باید فوراً به آنها رسیدگی شود.برای هر یک از اطلاعات فوق شرح مختصری آمده که آنچه باید به آن توجه کرد ستون Source است که منبع ایجاد پیام را تعیین میکند.

در پس ساخت کامپیوترهای معمولی با ترانزیستورهای عادی که هر ساله نمونههای جدیدی از آنها با سرعت و ظرفیتهای بیشتری روانه بازار میشوند، چندین سال تجربه است. بهتر است که این ابزارهای را در یک کنسول جمعآوری نموده و در مواقع لزوم از یک کنسول برای تمام مقاصد مورد نیاز خوداستفاده کنید. ص 142 اگر یک کاربری مجوزی روی یک منبع داشته و عضو گروه هایی باشد که آنها نیز دارای مجوزی روی آن منبع باشند ، مجوزهای موثر آن کاربر روی آن منبع به شرح زیر محاسبه می شود : در این حالت اجتماع مجوزهایی که به کاربر یا به گروه ها اعطا شده مجوزموثرکاربر خواهد بود .

برای اجرای آن باید از طریق My Computerعمل کنید.بر روی درایوی که میخواهید اسکن شود کیلیک راست کرده و از زیر برگ Tools دکمه Check Now را بفشارید. Administrative Tools استفاده میکنیم.قسمتهای مختلف این کنسول را بررسی میکنیم:Account Policies: شامل پوشههای زیر است:Password Policy: محتویات آن بر نحوهی ورود کاربران به سیستم اثر میگذارد با این وجود تنظیمات آن چندان جدی نیستند. برای تشخیص اینکه سیستم شما مورد نفوذ هکرها قرار گرفته یا خیر، توجه به کابران تعریف شده برای قسمتهای مختلف این پوشه حائذ اهمیت است،بطور مثال اگر گروه Everyone قدرت نادیده گرفتن تنظیمات لازم برای ورود محلی(Local) به سیستم را پیدا کرده باشد به احتمال قوی سیستم مورد نفوذ قرار گرفته است.

چند سالی است که این مار خوشخطوخال حسابی خودش را در دل برنامهنویسها و کمپانیهای بزرگی مثل ناسا، گوگل، یوتیوب و بسیاری دیگر جا کرده است. مطابق بررسیهای انجام­یافته، پژوهشهای داخلی معدودی در این حوزه شکل گرفته است. یکی از راههای جلوگیری از نفوذ هکرها به سیستم این است که به طور مرتب و در فواصل زمانی مشخصی رمزهای عبور عوض شوند. کاربر میتواند یک سرویس را به دلخواه اجرا کند یا به اجرای آن پایان بدهد.Indexing Service: در پس زمینه ی ویندوز محتوایت دیسک سخت را کنترل میکند و هر زمان که کاربر نیاز به خواندن اطلاعاتی از روی هارد داشته باشد وارد عمل میشود و به تسریع یافتن اطلاعات کمک میکند.

ضمناً بعداً در توضیح برنامه ی System Configuration خواهیم گفت که چگونه میتوان لیست کاملی از برنامه های ناحیه ی اعلان و برنامه های مزاحم مقیم در حافظه را مشاهده کرد و جلوی اجرای آنها را گرفت. برای تعریف کاربر در قسمت Users روی نام پوشه کلیک راست کرده و New User را انتخاب کرده و مشخصات کاربر را تعریف کنید. بستری که ما به وابستهی آن دو یا چند سیستم کامپیوتری را متصل کرده تا اطلاعات و منابع بین آنها به اشتراک گذاری شود. طرح بصورت دو رو و با ابعاد مناسب برای چاپ کارت ویزیت لمینت طراحی شده است.

اما با این وجود هنوز هم گروهGuest کاملاً غیرفعال نشده، برای اطمینان از غیرفعال شدن آن، باید دراین پوشه(Local Security Settings) و در قسمت Log On Locally، گروه Guest را حذف کنید.Security Options: بر پردازش های سیستم اثر گذاشته و دسترسی یا عدم دسترسی کاربران و گروهها به برنامهها و منابع سیستم را کنترل میکند. پسوند این فایلها Txt یا Log است که فایلهای Log ویندوز را میتوان در پوشهی Windows یا شاخهی Program Files پیدا کرد. امکان ایجاد،حذف باز کردن گواهینامه در این قسمت گنجانیده شده است.IP Security …

دیدگاهتان را بنویسید