حافظه یا Ram چیست، کاربرد انواع حافظه رم در کامپیوتر

Final Fantasy: The Spirits Within که در سال 2001 عرضه شد اولین فیلم تولید شده توسط کامپیوتر بود که از شخصیتهای CGI تقریباً واقعی با استفاده از فن آوری ضبط حرکت ساخته شد. پیشرفت فن آوری و الگوریتمهای رندرینگ به شدت ادامه یافت. رندرینگ سه بعدی، نحوه به نمایش درآوردن یک مدل است. در اصل، عنصر گرافیکی، روشی برای یکپارچه سازی نگاشتهای بیتی غیر مرتبط و نمایش آنها به صورت بخشی از یک نگاشت بیتی عادی بر روی صفحه بود، مانند ساخت یک شخصیت انیمیشنی که میتواند بر روی صفحه، بدون تغییر اطلاعات کلی صفحه، حرکت کند.

هر زمان که کلیکی توسط کاربر بر لینکی صورت بگیرد آمار آن جمع می­شود. زمانی که در حال استفاده از نرم افزار هستید که پردازنده را تحت فشار قرار مید هند، Turbo Boost 2.0 سرعت ریز پردازنده (Clock rate ) را تا 3.5 GHzافزایش می دهد .Hyper-Threding این امکان را فراهم می کند که هر هسته دو روند را اجرا کند و این باعث می شود که Mac OS چندین کار هم زمان را موثر تر و کارآمدتر مدیریت کند.کنترلگر یکپارچه حافظه این دستگاه ، حافظه سریع 1600 MHz را مستقیما به پردازنده متصل کرده تا بتواند داده های شما را بدون معطلی پردازش کند .

همچنین نصب و راهاندازی این نمایشگر بسیار آسان بوده و بدون نیاز به نصب نرمافزار یا درایور خاصی آماده به کار است. ص 7 مزیت : چون مجموعه سرویس ها در نقطه خاصی متمرکز نشده است بلکه در نقاط مختلفی از شبکه پراکنده هستند بنابراین در صورت بروز مشکل ، سرویس دهی در کل شبکه دچار اختلال نمی شود . ۵- CDRAM یا Cache DRAM: نوع خاصی حافظه DRAM است که SRAM دارد. تعداد و تنوع قابل توجه پورت های به کار رفته در کنار قابلیت هایی همچون اضافه کردن درایو نوری داخلی ، حافظه SSD و کارت گرافیک اختصاصی از جمله مزایای این کیس های فضاگیر هستند .

Bike Rush یک بازی آرکید جدید برای اندروید است که در آن شما می توانید در یک مسابقه دوچوخه سواری بسیار هیجان انگیز شرکت کنید و حین انجام این کار شما می توانید با انجام حرکات نمایشی امتیاز بیشتری به دست آورید و همچنین باید حواستان به موانع که از پیش درون مسیر قرار داده شده نیز باشد که با آن ها برخورد نکنید، شما همچنین می توانید برای پیشی گرفتن از رقبای خود با ضربه زدن آن ها را از میدان خارج کنید. W(1)” و برای شناسایی به آن برچسب “PROJ039” داده شده است. این ماشین از یک واحد منطقی حسابی، جریان کنترل به شکل شاخه دهی شرطی و حلقه، استفاده و حافظه را با آنها ادغام میکرد، چیزی که این ماشین را به اولین طرح برای یک رایانه چندمنظوره که در ادبیات مدرن به عنوان تورنگ-کامل توصیف میشود، تبدیل کرد.

رایانه سیستمی است (ماشینی است) که دارای سه بخش فوق بوده و توسط برنامه کنترل شود. نسل اول : زبان های برنامه نویسی دارای زبان ماشین (زبان صفر و یک) بودند. زبان های سایه ساز نسل دوم با عنوان های HLSL و GLSL در این دهه محبوبیت پیدا کردند. زبانهای سایه ساز آنها یعنی HLSL و GLSL جزء زمینه های فعال در زمینه تحقیق و توسعه هستند. بری از دانشگاه ایالتی یووا، رایانه آتاناسوف-بری (ABC) را توسعه دادند و آزمایش کردند، که اولین “رایانه دیجیتال الکترونیکی خودکار” بود.

اگرچه، تفاوت هایی نیز وجود دارند، از جمله این که مدل سه بعدی نماینده یک شیء سه بعدی محسوب میشود. مواردی نیز وجود دارد که هر دو فرمت در کنار یکدیگر به کار گرفته میشوند. کار این وسیله همانطور که از نامش مشخص است، چاپ تصاویر و یا نتایج پردازش ها بر روی کاغذ می باشد. در روش اول، مجموعه های از ویژگیها برای عناصر مرتبط با شخصیت های انیمیشن تعریف میشود، این روش برای ساخت جلوه های شامل ذرات و شبیه سازی انبوهی از اشیاء، مناسب است؛ در روش دوم، از نتایج به دست آمده از عبارات منطقی تعریف شده توسط کاربر به همراه ریاضیات، برای خودکار کردن انیمیشن به شکل قابل پیش بینی استفاده میشود (مناسب برای کنترل رفتار استخوان به شکلی فراتر از مدل سلسله مراتبی بکار رفته در انیمیشن اسکلتی).

فیلم های انیمیشن دیگری همچون The Polar Express نیز در این دوره توجه زیادی را به خود جلب کردند. در حوزه سینما، بیشتر فیلم های انیمیشنی، CGI هستند؛ سالانه، تعداد بسیاری فیلم انیمیشنی CGI ساخته می شوند، اما ترس از دره وهمی موجب شده تا تعداد کمی از آنها برای خلق تصاویر نزدیک به واقعیت تلاش میکنند. در عرصه بازی های ویدیویی، Sony PlayStation 2 , 3 ، کنسولهای Microsoft Xbox و تولیدات شرکت Nintendo از جمله کنسول GameCube و همچنین Windows PC طرفداران بسیاری یافتند. همچنین این حافظه خارجی مستقیما به مادر برد وصل نمیباشد بلکه توسط درگاههای مختلف به کامپیوتر متصل میگردد.

یکی دیگر از معایب این کامپیوتر و کامپیوترهای هم نسل آن لامپهای خلا بود. جنگ ستارگان هم با ظاهری جدید در ادامه قسمتهای قبلی عرضه شد و تلاش ها برای استانداردسازی CGI در فیلمها ادامه یافت. عنوانهای معروف تولید شده با CGI از جمله سریال های Grand Theft Auto، Assassin’s Creed، Final Fantasy، Bioshock، Kingdom Hearts، Mirror’s Edge و بسیاری از موارد دیگر به سمت واقعی تر شدن پیش رفته و موجب رشد صنعت بازیهای ویدیویی شدند، تا جایی که سود این صنعت، قابل قیاس با صنعت فیلم شد. CGI به یکباره و به طور گسترده برای تبلیغات تلویزیونی در اواخر دهه 90 و دهه 2000 استفاده شد و در نتیجه، مخاطبین بسیاری با آن آشنا شدند.

بازیهای ویدیویی و سینمای CGI در اواخر دهه 90 موجب گسترش همه جانبه گرافیک کامپیوتری شد و این روند در دهه 2000 با سرعت بیشتری ادامه یافت. این فرایند به عملکرد هوش مصنوعی بسیار نزدیک است. دو لپ تاپ نام برده شده که به عنوان اولین نوت بوک های جهان بودند، سایزی به اندازه ی یک دفتر را داشتند.حمل این نوت بوک های برای افرادی مخصوصا کسانی که دایم در سفر بودند، بسیار لذت بخش بود.

CGI در این دوره، حظور جدی و فراگیر داشت. پیشرفت مداوم و رضایتمندی روزافزون از GPU در این دهه نقش تعیین کننده داشت. یک سال پیش فقط در حد یک ایده بود اما این شرکت… بر اساس مثال فوق بیشتر پایگاه های داده ها دارای اطلاعات شخصی، حقوقی و یا مالی با اهمیت هستند، بنابراین حفظ امنیت در آنها بسیار مهم است و با تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات سیستم ها در دوره های زمانی مشخص – مثلا انتهای هر روز یا هر ساعت یک بار- در صورت قطع برق، نفوذ هکر ها یا پیش آمدن سایر حوادث از حذف شدن یا به هم ریختن داده ها جلوگیری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید