این مسئله به نوعی مشکلساز بود

و به کارگیری آن در ساخت کامپیوتر انقلابی را در این صنعت ایجاد کرد و باعث طراحی و ساخت کامپیوتر های نسل سوم شد. اما سال های اخیر شاهد یک فناوری انقلابی دیگر هم بود: اینترنت. شایان ذکر است الگوریتم شور که در سال 1994 توسط «پیتر شور» (Peter Shor) در آزمایشگاه «بل» (Bell) واقع در شرکت مخابراتی AT&T کشف شد، خطری بزرگ برای امنیت جهانی اینترنت و سیستمهای رمزنگاری معمولی است.

همانطور که بیان شد و در ادامه نیز مشخص خواهد شد، یکی از مهارتهای مورد نیاز در بحث آموزش WebGL، آشنایی با برنامهنویسی جاوا اسکریپت به حساب میآید. انیاک به منظور محاسبه جدول آتش توپ خانه (Artillery Firing Tables ) برای لابراتوار تحقیقات بالستیک ارتش آمریکا با هزینه معادل 500000 دلار طراحی و تولید شد. به تمام اقداماتی که خارج از وبسایت برای بهبود رتبهی وبسایت در موتورهای جستجو صورت میگیرد میگویند.

به طور منطقی یک کامپیوتر شخصی (PC) را DTE(Data Terminal Equipment) نیز می نامند. این کامپیوتر ها از سال ۱۹۶۵ وارد بازار شدند و می توانستند یک میلیون عمل را در یک ثانیه انجام دهند. 500000 متر کابل که با چیزی حدود پنج میلیون لحیم قلع به یکدیگر متصل شده بودند . در اوایل دهه 1950 با ورود ترانزیستور به بازار و استفاده از آن در کامپیوتر و همچنین به کار بردن حلقه های کوچک مغناطیسی (Magnetic Core)به عنوان حافظه ، تغییرات عمده ای در کامپیوتر ها ایجاد گردید.

بنابراین، اگر از کامپیوتر به درستی استفاده شود، اثربخشی یک سازمان ده برابر میشود. این سری از کامپیوترها به کامپیوترهای نسل اول (First Generation ) معروفند. انتظار میرود کامپیوترهای نسل پنجم ، فعالیتهای پیچیده محاسباتی و هوش مصنوعی را ارائه بدهند. ورودی ساختاریافته را میپذیرد ، آن را براساس قواعد تعئین شده تحت پردازش قرار میدهد و نتایج حاصله را بهصورت خروجی ارائه میکند. بک­لینک به لینک ورودی به یک وب­سایت گفته می­شود که در یک وب­سایت دیگر قرار گرفته باشد. شکست های پی در پی ایتانیوم در برابر موفقیت های پی در پی ای.ام.دی که عملا از زمانی که پردازنده های اتلون را وارد بازار کرده تا به حال تغییر استراتژی خاصی نداشته بسیار قابل توجه است خصوصا اگر “نقشه راه” پردازنده های پنتیوم را نگاه کنید تا متوجه شوید اینتل چند بار در معماری پردازنده های خود تغییر عقیده داده است.

سوکت محلی می باشد که ریز پردازنده یا پردازنده مرکزی روی مادربرد می نشیند. به همین دلیل است که قسمتهای پردازشی در یک کامپیوتر نظیر تراشه مرکزی (CPU) و تراشه گرافیکی (GPU) حتی اگر عملیات سنگینی انجام ندهند، انرژی بسیار زیادی مصرف کرده و گرم میشوند. در واقع نامیدن آخرین نوع کامپیوتر های موجود به نسل هفتم ، اصطلاحی است که برای بیان تغییرات انجام شده در سرعت کامپیوتر ها به ویژه پنتیوم به کار می رود. افزون بر این با کنترلرهای ساده اما کاربردی بازی که در یک محیط گرافیکی جذاب قرار گرفته اند خواهید توانست حس انجام بازی فوتبال را نیز در وجود خود تجربه کنید.

ایده بازی Portal، از یک پروژه دانشجویی شروع شد که بعدها، ولو آن را در قالب یک بازی در مجموعه Orange Box منتشر کرد و خب استقبال از این بازی، چه از طرف منتقدین و چه از طرف گیمرها، آنقدر عالی بود که ولو تصمیم گرفت نسخه دوم آن را هم بسازد که با کسب نمره متای عالی ۹۵، در رتبه دوم بهترین بازی های کامپیوتر دیده میشود. این سرعت اگرچه کمی حیرت آور و گیج کننده است اما در مقابل کامپیوتر های نسل چهارم (کامپیوتر های امروزی) که به راحتی چند میلیارد عمل ریاضی را در یک ثانیه انجام می دهند، کودکانه به نظر می رسد!

بطور کلی برخی کلمات در یک زبان ممکن است به معنی شرمآور و زننده ای در زبان های دیگر باشد. نسل پنجم کامپیوترها که ایده آن اولین بار توسط ژاپنی ها در سال 1980 مطرح شد، ساختن کامپیوترهایی را پیشنهاد می کند که بتوانند بیاموزند ، استنباط کنند و تصمیم بگیرند و بطور کلی رفتاری داشته باشند که معمولا در حوزه منطق و استدلال خاص انسان قرار دارد و به عبارت ساده تر هوشمند باشند. به کارگیری ترانزیستور به جای لامپ خلأ مهمترین ویژگی این نسل بود.

25. ویژگی های یک application server را از نظر سخت افزاری بنویسید ؟ این نرم افزار به عنوان یک اپلیکیشن دی جی تقریبا هیچ چیزی از سایر برنامهها که به طور اختصاصی برای دی جی ساخته شدند کم ندارد و به شما اجازه میدهد با 1500 صوت مختلف، 29 افکت صوتی و 3 ابزار موسیقی مختلف آهنگ بسازید. دو ماه بعد از اعلام برنامه اینتل برای انتقال IGP خود به CPU، اعلامیه Fusion AMD هم منتشر شد. مودم و سیستم چند رسانه ای از اجزای لا ینتغییر کامپیوتر محسوب می شوند و سیستم های عامل نیز بیشترین امکانات را برای امور شبکه ای فراهم می آورند.

از سال ۱۹۶۰ فناوری ترانزیستور در ساخت کامپیوتر به کار گرفته شد و باعث طراحی و ساخت کامپیوتر های نسل دوم شد که سرعت بسیار بیشتر و حجم کمتری داشتند. این backplane برای اتصال چندین PCB به یکدیگر استفاده می شود. تجاری و علمی قابل استفاده بود. پنتیوم که در سال 1993 پس از پردازنده های 486 به بازار معرفی شد در ابتدا قرار بود 586 نام بگیرد ولی به دلیل اینکه از نظر حقوقی ثبت اعداد به عنوان نام تجاری ممکن نیست و اینتل نمیخواست رقبا بتوانند نام گذاری مشابهی برای محصولات خود داشته باشند نام آن را به پنتیوم تغییر داد.

به این دلیل ترانزیستور به زودی جای خود را در ساختمان کامپیوتر گشود و جایگزین لامپ های خلاء در حافظه شد . چرا بدنه لپ تاپ و کیس کامپیوتر برق داره ؟ ابعاد این شبه لپ تاپ ها از دستگاه های تایپ آن دوران کمی بزرگتر بود و می توانست تا ۶۴ کیلو بایت ارتقاء داده شود که قیمت آن بیست هزار دلار بود. پین 22 : (Ring indicator) زنگ تلفن تشخيص داده خواهد شد. حال اگر فقط یکی از این اعداد، مثلا 5 که به میانگین نزدیک است را به 20 تغییر داده و مجددا میانگین بگیریم، عددی که بدست خواهد آمد برابر با 7.1 خواهد بود.

برای ساخت یک کامپیوتر کوانتومی به نوآوریهایی جدید که با قوانین فیزیک کوانتومی در تعامل هستند، نیاز داریم. امروزه کامپیوتر های پنتیوم II ، پنتیوم III و پنتیوم IV با سرعت های 450،400،333،300 و تا 600 مگا هرتز از نوع celerom و با قابلیت Fullcash و امکانات جنبی بسیار می تواند بر آورنده آخرین تکنو لوژی سخت افزاری در این زمینه باشد. مینی کامپیوتر استوک یا مینی کیس همان کیس اما با ابعاد کوچک تر است.

مگر نه آن که از زمان ساخت اولین کامپیوتر ها تاکنون سرعت محاسبات آنها میلیون ها بار سریع تر شده است؟ در کامپیوتر های فعلی که در آنها میکروالکترونیک و مدارهای مجتمع با تراکم زیاد به کار می رود بیش از 10 میلیون مدار در یک فوت مربع کار می کند. امروزه استفاده از کامپیوترها برای ذخیره دادهها و اطلاعات بسیار زیاد است و به یک جزء جدایی ناپذیر در زندگیها تبدیل شده است. کلوسوس اولین رایانه برنامه پذیر دیجیتال الکترونیک در جهان بود و از دریچه های (لامپ های خلاء) متعددی استفاده میکرد.

الکترونیکی برنامه پذیر که عملیات ریاضی یا منطقی را با سرعت بالا انجام میدهد یا اطلاعات را جمع آوری، ذخیره، مرتبط یا پردازش میکند.” هر دستگاهی که پردازش اطلاعات انجام دهد، یک رایانه است، به ویژه اگر این پردازش، هدفمند باشد. این کیس ها مناسب کار انیماتورها ، مدل سازان سه بعدی ، تدوینگران حرفه ای ، تصویربرداران پزشکی می باشند و در تحلیل فایل های تصویری حجیم به شدت کارا هستند . یکی از مواردی که برای بسیاری از خریداران موجب سئوال می شود علت اختلاف قیمت یک مدل کیس ، در فروشگاه های مختلف است . در مؤسسات دولتی و شرکتهای خصوصی برای انجام امور غیر علمی نیز به کار گرفته شدند.

نسل دوم کامپیوترها که در اوایل دهه ۱۹۶۰ عرضه شدند ، بهجای لامپهای خلاء به ترانزیستورها مجهز بودهاند. بدین ترتیب نسل دوم کامپیوتر به دنیا آمد. در پاسخ به سوال اساسی کامپیوتر چیست! برای ساختن کامپیوترهای سریعتر و قویتر کوششها همچنان ادامه داشت تا در اوایل 1960 اولین کامپیوتر نسل سوم (Third Generation) به بازار عرضه شد. که از دهه هشتاد میلادی در دسترس عموم قرار گرفت و به راستی در پی درانداختن طرحی نو در جغرافیای سیاسی و حتی افکار و عقاید و آداب و رسوم مردمان است. به میزان حافظه موقت به کار رفته در یک کارت گرافیک، Vram میگویند.

اما آیا خرید مینی کامپیوتر استوک به صرفه است؟ کامپیوتر های نوع پنتیوم را می توان نسل ششم نامید . سوای فروش ضعیف و قدرت پردازش ناکافی نه تنها در مقایسه با رقبای مانند اولترا اسپارک و پاور پی سی ، حتی در برابر محصولات خود شرکت یعنی پنتیوم 4 و زئون نیز قابل قبول نبوده است، اینتل اولین ضربه را از رقیب هوشمند خود یعنی ای.ام.دی زمانی خورد که مجبور شد معماری 64 بیتی خود را رها کند و پردازنده هایش را با معماری موسوم به AMD64 ادونسد میکرو دیوایسز بسازد. IP Address یک عدد 4 بایتی ( 32 بیتی ) بوده که به فرم w.x.y.z تنظیم می شود .

دیدگاهتان را بنویسید