این لپ تاپها، دارای مشخصات مشابهی هستند

البته این نکته را مدنظر قرار دهید که دمای زیاد فقط به محیط مربوط نیست. ۳-چون لپ تاپ و تلویزیون با WI-FI DIRECT به هم متصل میشوند نیازی نیست تا هر دو به یک مودم یا هات اسپات متصل باشد و فقط روشن بودن WI-FI لپ تاپ و تلویزیون کافی است. کد Pin را در ویندوز 10 وارد کرده و یا کد QR نمایش داده شده در صفحه تلویزیون را اسکن کنید، تا اتصال لپتاپ به تلویزیون در ویندوز 10 انجام شود. اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که از لپ تاپ مثل کامپیوتر رومیزی استفاده میکنند، حتما این سؤال برایتان پیش آمده است که آیا اتصال دائم لپ تاپ به برق خطری برای باتری دارد یا خیر.

بحث باتریها بهاندازهی گجتها و نرمافزارهای جدید هیجانانگیز نیست و وقتی از لپتاپ صحبت میشود، همه دربارهی رم و پردازندهی گرافیکی صحبت میکنند و در حق باتری اجحاف میشود؛ اما ذهن خیلی از ما هنوز به این سؤال مشغول است: اگر لپتاپ مدام به برق باشد، مشکلی پیش میآید؟ اگر شما برنامه نویسان به دنبال خرید لپ تاپ ایسر، ایسوس، لنوو، اچ پی و یا مک بوک هستید پیشنهاد ما به شما این است که لپ تاپ هایی را انتخاب کنید که دارای هارد SSD هستند.

لپ تاپ دست دوم Dell E5550، با فاصله زمانی کمی نسبت به زمان تولید سری قبلی این سری از لپ تاپ های Dell Latitude روانه بازار شد. با تحلیل قیمت کارت گرافیک RTX 3060 مشخص میشود که این کاربران حتما باید از محصولات سری ۳۰ انویدیا یا سری ۶۰۰۰ کمپانی ای ام دی استفاده کنند. اما امروزه به لطف پیشرفت فناوری، کارت گرافیک دیگر وزن زیاد سابق را ندارد و بر عکس سابق در تمامی لپ تاپ ها استفاده می شود. برای دانلود درایور لپ تاپ توشیبا بهتر است به سایت پشتیبانی توشیبا رفته و با انتخاب سیستم عامل، تک تک درایورهای لپ تاپ تان را به صورت دستی دانلود و نصب کنید.

مشکل دیگر این است که اغلب ما وقتی سرگرم کار با لپتاپ میشویم، نمیتوانیم مدام حواسمان را به درصد شارژ باتری جمع کنیم. لازم به ذکر است اکثر شبکههای بیسیم دارای رمز عبور هستند و در هتلها و رستورانها اغلب باید برای دسترسی به شبکهی WiFi باید هزینهای را بپردازند. اغلب لپتاپها از باتری لیتیومیونی یا لیتیومپلیمری استفاده میکنند. تازه وقتی هم فشار دمای زیاد با فشار ولتاژ بیشتر همزمان به جان باتری بیفتند، قطعا اتفاقات خوشایندی در انتظار باتری لپتاپ شما نیست.

بنابراین شما بهترین نمایشگری را خواهید داشت که گیمر ها به آن نیاز دارند. هنوز هم بسیاری از کاربران با این که تبلت هم دارند اما همچنان از کامپیوتر رومیزی خود هم استفاده میکنند. قبل ترها، کارت های گرافیکی بیشتر مخصوص کامپیوترهای بزرگ و سیستم های خانگی بودند و تعداد کمی از لپ تاپ ها، در خود کارت گرافیک داشتند و به همین دلیل، ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ با این که یکی از علت های مراجعه کاربران از مراکز معتبر تعمیرات لپ تاپ بود اما درخواست برای انجام آن زیاد نبود.

در دستگاه های قدیمی تری که از کارت گرافیکی در آن ها استفاده شده می توان به راحتی قطعه را تعمیر و یا حتی با مدلی بالاتر تعویض کرد. علت این که در ساخت لپ تاپ ها از کارت گرافیک کمتر استفاده می شده است هم این بوده که وزن کارت گرافیک باعث بالاتر رفتن وزن لپ تاپ می شده و به جای آن از چیپ گرافیک که صفحه ای بسیار نازک بوده و با استفاده از لحیم به مادربرد متصل می گردید، استفاده می شده است.

توجه: لپتاپها به کارت شبکه بیسیم متصل هستند، اما تمامی رایانهها کارت شبکه بیسیم ندارند. ۲- تبلت بهصورت خودکار اتصالهای بیسیم را جستجو کرده و فهرستی را نمایش میدهد. در همین زمینه، مطالعهی Battery University نشان میدهد اگر باتری با ۴۰ درصد شارژ در دمای ۴۰ درجه نگهداری شود، بعد از یک سال گنجایشش به ۸۵ درصد کاهش مییابد. اگر برنامههای سنگین مثل بازی یا ویرایشگر ویدئو اجرا کنید، میزان حرارت لپتاپ افزایش مییابد و اگر در این حالت لپتاپ را روی بالش یا در پوشش نامناسب قرار داده باشد، حرارت تولیدشده بهدام میافتد و به باتری آسیب بیشتری میزند.

مزیت دیگر باتریهای مذکور این است که نمیتوان آنها را بیشازحد شارژ کرد؛ یعنی هر وقت به شارژ ۱۰۰ درصد رسیدند، مدار درونی باتریهای لیتیومی فرایند شارژ را متوقف میکند و از اینجا بهبعد، برقی که ازطریق کابل به لپتاپ میرسد، بهجای عبور از باتری، مستقیم به منبع تغذیه هدایت میشود.این اتفاق بسیار خوبی است؛ چراکه اگر باتری بیشازحد شارژ شود، در بیخطرترین حالت ممکن از کار میافتد و در ترسناکترین سناریو، به بمب ساعتی تبدیل میشود. اما اگر به دنبال تجربه بهتر و سریعتر هستید، باید روی رمی با مشخصات 16 و 32 حساب باز کنید. وقتی هم آن را برای شارژشدن به برق میزنید، فراموش میکنید کابل شارژر را از دستگاهش جدا کنید و بدینترتیب تا وقتی پای کار هستید، لپتاپتان به برق وصل است.

براساس این شواهد، اتصال دائم لپتاپ به برق به عمر باتری صدمه میزند. واقعیت این است جواب سؤال بهسادگی بله و خیر نیست؛ ولی درک سازوکار باتری به رسیدن ما به جواب کمک زیادی خواهد کرد. با این مقاله همراه باشید تا جواب این سؤال را بررسی کنیم. به یاد داشته باشید که هیچ وقت برای تعمیرات لپ تاپ خود به مراکزی که شناختی از آن ها ندارید، مراجعه نکنید زیرا ممکن است به خاطر عوامل مختلفی همچون عدم تخصص و مهارت لازم در تعمیر لپ تاپ، صدمات بیشتری به دستگاه شما وارد کنند. دستگاه هایی هم که چیپ گرافیک بر روی آن ها لحیم شده را میتوان با استفاده از دستگاه های BGA Machine، با استفاده از حرارت تنظیم شده بدون آسیب به مادربرد و لپ تاپ، قطعه را جدا کرده و سپس آن را جایگزین کرد.

وظیفه ی کارت گرافیک این است که تصویر و یا به اصطلاح رندرگیری تصاویر را بر روی صفحه ی نمایشگر لپ تاپ، کامپیوترهای خانگی، تمامی آل این وان ها و دیگر سیستم های دارای نمایشگر را انجام دهد. اما می رسیم که بخش اصلی یک لپ تاگ گیمینک که کارت گرافیک دستگاه است. ولی در زمان خریدن برد اصلی به منظور برنامهنویسی، چه مواردی را باید مد نظر قرار داد؟ SmartCard Reader و ۳ عدد پورت USB 3 نیز در این لپ تاپ قرار دهد. بهترین لپ تاپ برای برنامه نویسی باید صفحه کلیدی راحت داشته باشد. همچنین دارای یک صفحه نمایش 14 اینچی ضد تابش نور است که توسط پردازنده گرافیکی مجزای Nvidia GeForce 940MX، صفحه کلید مقاوم در برابر ریزش و TrackPoint لنوو تغذیه می شود.

باتوجهبه جدول بالا، اگر در هر بار شارژ میزان ولتاژ هر سلول بهاندازهی ۰/۱ ولت کاهش یابد، تعداد چرخهی شارژ باتری دو برابر میشود، تا جایی که به حد مطلوب برسد. حُسن این باتریها آن است که میتوانند به دفعات بسیار زیادی چرخهی شارژ داشته باشند و کمترین آسیبی به گنجایش باتری نرسد. حالا اگر باتری درمعرض حرارت زیاد هم باشد، عمرش بهشدت کوتاه خواهد شد. این روش برای تماشای فیلم، گشت و گذار در یوتیوب و وب گردی گزینه مناسبی می باشد اما اگر قصد فعالیت های گیمینگ را دارید، به دلیل تاخیر بالا در انتقال تصویر، بهتر است به سراغ روش های سیمی بروید.

در واقع در دستگاه های جدیدتر، تنها می توان هارد و رم را آن هم با روش هایی خاص که تنها تعمیرکاران حرفه ای لپ تاپ دانش و تخصص آن را دارند، را با محدودیت جا به جا نمود. در ادامه نگاهی به چند روش افزایش سرعت لپ تاپ خواهیم داشت. این توصیه را مدیرعامل شرکت Cadex Electronics تأیید کرده است که در افزایش طول عمری باتری تخصص دارد و حامی مالی وبسایت مرجع باتری Battery University است.بهگفتهی ایزیدور بوخمان، مدیرعامل این شرکت و از نویسندگان وبسایت Battery University، بهترین راه برای افزایش طول عمر باتری لپتاپ (حتی تا چهار برابر) این است که آن را تا ۸۰ درصد شارژ کنیم و سپس بگذاریم تا ۴۰ درصد تخلیه شود.

■ اگه می خواید با لپ تاپ بازی کنید توصیه می کنم موس و کیبورد و دسته جداگونه بخرید تا کیبورد و تاچ پد تون خراب نشه . از آنجایی که این لپتاپ برای کار و بازی طراحی شده است، مجهز به لولای انعطافپذیر است تا امکان نمایش صاف صفحه نمایش وجود داشته باشد. همچنین توانست Shadow of the Tomb Raider را با نرخ فریم نزدیک به قابل بازی اجرا کند که برای گرافیک یکپارچه یک شاهکار است. جنس بدنه هر دو خوبه اما لتیدود یکپارچه بدنس از منیزیم هست هر دو صنعتی هستند . البته امروزه گرافیکهای یکپارچه یا همان اشتراکی، توان بیشتری دارند و نتایج قابل توجهی در بسیاری از بازیها به جای گذاشتهاند (در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت).

مودم ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آنها برای محیط و شرایط کاری بخصوصی کاربرد دارند و به همین دلیل پیش از خرید یک مودم اینترنت باید اطلاعاتی راجع به آنها بدست آوریم. ماژول وایرلس به شما این امکان را میدهد که بدون نیاز به سیم یا کابل به اینترنت متصل شوید. حال به منظور استفاده از قابلیتهای نرم افزار Driver Easy ابتدا کامپیوتر خود را از طریق کابل به اینترنت متصل کنید. یکی از مزیت هایی که می توان از طریق پورت HDMI لپ تاپ از آن استفاده کرد، اتصال بی سیم می باشد. در شکل یک مودم وایرلس لپ تاپ را مشاهده مینمایید که توسط دو سیم به آنتن متصل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید