اولین کامپیوتر جهان را چه کسی و در چه زمانی اختراع کرد؟

کنراد زوس از این حوادث ناامید نشد و بعد از ساخت اولین کامپیوتر جهان با قابلیت برنامه نویسی، در سال 1940 تصمیم گرفت دومین مورد را با نام زد 2 خلق کند. بعد از سقوط تمدن یونان باستان، تکنولوژی مربوط به ماشین آنتیکیترا برای نزدیک به هزار سال مفقود شد. اولین وسیله ورود اطلاعات به کامپیوتر که توسط حرکات دست کنترل می شد و مکان نما را جابجا می کرد، در سال ۱۹۵۲ توسط نیروی دریایی سلطنتی کانادا اختراع شد.

این وسیله در سال 1901 بین اجساد کشتیهای غرق شده جزایر کشور یونان یافت شد. اکنون با اضافه کردن آرگومان WEBGL به تابع CreateCanvas، مربع Canvas دوبُعدی وارد فضای سهبُعدی خواهد شد. FTP Server: به سروری گفته می شود که فایلهای مورد نیاز برای Download کردن کاربران بر روی آن قرار گرفته است. اما در ادامه کمی درباره مینی کیس استوک بهصورت کلی صحبت میکنیم و میگوییم که چه ویژگیهایی دارد و چرا افراد به دنبال خرید آنها میروند. فصل اول : تعریف کلی از ماشین ترجمه و معرفی اصطلاحات خاص و تاریخچه مختصری از ترجمه ماشینی. از انواع ماشین ترجمه می توان به «ترجمه ماشینی عصبی»، «ماشین ترجمه آماری»، «ماشین ترجمه مبتنی بر قانون» و «ترجمه ترکیبی» اشاره نمود که برترین ها در این حوزه هستند.

زیرا با وابسته شدن هرچه بیشتر مردم، مراکز آموزشی، دولتی و نظامی و شرکت ها و سازمان ها به کامپیوتر و فناوری اطلاعات می توان انتظار داشت مشاغل مرتبط با این حوزه که یکی از مهمترین آنها کارشناس یا مدیر پایگاه داده می باشد، نیز توسعه یابد. کنراد زوس (Konrad Zuse) به عنوان یک مهندس عمران آلمانی (زندگی بین سالهای 1910 الی 1995 میلادی) که در دنیای کامپیوتر یک پیشرو شناخته میشود، اولین کامپیوتر جهان با قابلیت برنامهریزی را بین سالهای 1935 الی 1938 میلادی در شهر برلین ساخت. با وجود تسلط چارلز ببیج روی زمینههای کاری و علمی مختلف، او را بیشتر به خاطر حرفهای بودنش در دنیای ریاضیات و همچنین مهندسی مکانیک میشناسند.

با این حال، سیستم کامپیوتری کنراد زوس به خاطر اشتباهات 30 هزار قطعه فلزی به کار رفته در آن، هرگز قادر نبود به شیوهای کارآمد دستورالعملها را اجرا کند. این کامپیوتر هرگز در بازار عرضه نشد، اما 500 دستگاه از آن، در اختیار دانشگاههای مختلف سراسر دنیا قرار گرفت. به شکلی تعجبی، این ماشین هرگز برای کار به صورت عملی و کاربردی طراحی نشده بود. اگر روی درایو مربوط کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنیم ، در زبانه Security لیست مجوزهایی که به صورت پیش فرض روی پوشه ریشه نسبت داده شده را خواهید دید . وی به عنوان یک بحرالعلوم و فیلسوف که بیشتر در حوزه ریاضیات تخصصص داشت، بین سالهای 1791 الی 1871 زندگی میکرد.

تامی فلاورز ماشین کلاسس (Colossus) را برای ارتش انگلستان اختراع کرد تا به وسیله آن، پیامهای رمزنگاری شدهای که طی جنگ جهانی دوم بین فرماندهان کشور آلمان رد و بدل میشد را رمزگشایی کنند. تصورش را بکنید اگر قدرت سیستم هایی که از آن در امور فضایی استفاده می کنند تا این اندازه افزایش یابد، چه خواهد شد؟ اولین کامپیوتر جهان به راستی در چه برههای از تاریخ متولد شد؟ اولین کامپیوتر جهان تا اینجا خلق شده است!

تا رسیدن به سال 1951، ماشین مارک 1 به کامپیوتر الکترونیکی منچستر (Manchester Electronic Computer) توسعه پیدا کرد. با تکیه بر تعریف دیکشنری آکسفورد از Computer و بر اساس اسناد متعدد موجود، وی پدر علم کامپیوتر مدرن محسوب میشود. حال بسته به تعریفی که از واژه Computer داریم، کاندیدهای زیادی برای مقام اولین کامپیوتر جهان یافت میشوند. کم کم به سمتی می رویم که دیگر به وجود سخت افزاری موس هم نیازی نداشته باشیم.

بعد از آن همین شرکت در سال ۱۹۹۱ اولین موس بیسیم با امواج رادیویی را به بازار عرضه کرد که نیازی به حضور در دامنه دید گیرنده نداشت. به این معنا که برای همه دوران­هاست و فرقی نمی­کند کاربر آن را یک ساعت بعد از انتشار و یا ۵ سال بعد از انتشار می­خواند، در هر زمانی آگاهی­دهنده و پر از اطلاعات مفید است. جالب اینکه اپل ۲۰ سال بعد از لیزا، دوباره سراغ موس های یک کلیدی آمده است! در ادامه به این سوال پاسخ داده شده است. در این نوشته، به این سوال پاسخ داده شده است و علاوه بر آن، پیرامون سایر مباحث مربوط به WebGL، از جمله OpenGL، رندرینگ شتابیافته با GPU، تاریخچه، کاربردها، کتابخانهها و فریمورکهای WebGL بحث شده است.

یک پی ال سی ممکن است دارای چندین ورودی باشد که هر یک وظیفه دریافت اطلاعات خاصی را بر عهده داشته و در نهایت منجر به خروجی خاصی می گردد. Web server درخواست های صفحات وب را به چندین کلاینت و از طریق مرورگر وب پاسخ میدهد. از تجربیات سینمایی تا بازیهای کامپیوتری برای PC، کنسول، گوشی هوشمند، واقعیت مجازی و سایر موارد، Unreal Engine تمام آنچه برای تولید نیاز است را ارائه میدهد.

اما تا وقوع تغییری به بزرگی اختراع اولین موس راه زیادی باقی نمانده است. ورک استیشن همان کامپیوتری است که پاسخگوی نیازهای این گونه کاربران است . البته هنوز هدست هایی که قابلیت خواندن امواج مغزی را دارند در مراحل تجربی اولیه قرار دارند. مثلا لپ تاپ هایی خواهد آمد که با این تکنولوژی، حرکات ما را ثبت کرده و برای کنترل سیستم عامل و برنامه ها از آن استفاده می کنند. پس به موس هایی نیاز داریم که امکان انجام کارها به شیوه متفاوتی را داشته باشند.

اما استفاده از لیزر به موس ها اجازه داد تا روی سطوح بسیار متفاوتی کارایی و دقت کافی را داشته باشند. اما این موس حتما باید در دامنه دید دریافت کننده می بود تا بتواند کار کند. چون برنامه های بایاس و و راه انداز سیستم که باعث روشن شدن سیستم میشن باید واسه اجرا به این حافظه( حافظه اصلی) منتقل شن . سوختن آی سی کنترولر اصلی tc۹۴۹۴ به علت بالا رفتن حرارت داخلی و عدم استفاده از گرماگیر مناسب برای این آی سی. فروش این کامپیوتر در سال 1971 آغاز شد، در حالی که تنها 50 دستگاه از آن موجود بود.

بازی UnCiv تمام امکانات را برای شما فراهم میکند که بتوانید یک تمدن را ساخته و آن را پرورش دهید و دست به گسترش آن بزنید. دو کامپیوتر زد 3 و زد 4 نیز به ترتیب در سالهای 1941 و 1949 به دست وی ساخته شدند. متاسفانه طی یک حمله هوایی در جریان جنگ جهانی دوم، کامپیوتر زد 1 از بین رفت. ماشین زد 3 کنراد زوس را میتوان اولین کامپیوتر دنیا با توانایی اجرای دستورالعملها به شیوهای کارآمد دانست. به عنوان مثال گواهی نامه MCDBA که مخفف عبارت Microsoft Certified Database Administrator می باشد، توسط شرکت مایکروسافت و نمایندگان قانونی این شرکت در سرتاسر دنیا به متخصصین پایگاه داده این شرکت اعطاء می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید