آشنایی شبکه های محلی کامپیوتر

پس از مطالعه این مطلب به این نتیجه میرسیم خرید کیس دست دوم استوک تنها نیاز به بررسی یک قسمت ندارد بلکه باید به جزئیات بیشتری دقت کرد. در بسیاری از وب­سایت ها قسمتی تحت عنوان سوالات پرتکرار وجود دارد که کاربران می­توانند پاسخ بسیاری از سوالاتشان را در آن قسمت بگیرند. اما کاربرد اصلی آن در مباحث شبکه و کامپیوتر است. نکته اصلی در FT این است که هنگام بروز خطا اولا زمان قطع شدن سرویس صفر یا بسیار کوتاه بوده و ثانیا عملیات جایگزینی بدون عوامل انسانی و به طور خودکار صورت می گیرد . خازن در حالت شارژ معادل يك است و در حالت دشارژ معادل صفر است.

یک سی دی شامل درایورهای چیپ ست مادر بورد که در صورت داشتن کارت صدا و کارت گرافیک و کارت LAN به صورت ONBOARD دارای درایورهای آنها نیز خواهد بود. در سال 1928، مخترع آلمانی یعنی فریتز فلومر (Fritz Pfleumer) توانست که با استفاده از نوار مغناطیسی، به ذخیرهسازی صدا بپردازد. اگر برای تهیه هاست از شرکتهای خارجی، یا شرکتهایی در ایران که سرور خارجی در اختیار شما قرار میدهند، هاست خریداری کنید، سرور شما خارجی است. در واقع این دستهبندیها نوع تعامل ما با سرور را نشان میدهند. در این مدل شبیه به Fat Client پردازشها در محیط لوکال مدیریت شده و شبیه به Thin Client برای ذخیرهسازی دادهها مرتب با سرور در تعامل میباشد.

در تعامل با برنامههای سنگین چندرسانهای مثل بازیهای رایانهای آنلاین، Fat Client انتخاب ایدهالی است. اما در نسخه های جدید پاور علاوه بر ۲۴ پین یک کانکتور برق ۸ پین نیز وجود دارد که به جای کانکتور ۴ پین کنار پردازنده قرار داده شده است و وظیفه آن تامین انرژی مورد نیاز پردازنده است پس باید به این نکته توجه کرد ، پاوری که خریداری می کنید با قابلیت های مادربرد شما هماهنگی داشته باشد به همین دلیل قبل از خرید پاور ، نوع و مدل مادربرد خود را مشخص و بر اساس آن اقدام به خرید پاور مناسب کنید .

زمانيکه وضعيت خط RD تغيير نمايد تراشه ROM بايت مورد نظر و انتخابی را بر روی گذرگاه داده قرار خواهد داد. یک مهندس کامپیوتر باید علاوه بر دانش فنی از مهارتهای کاری منعطف (برای استخدام یا قبول پروژه) نیز برخوردار باشد. قابل حمل یا Portable است. در این مدل کلاینت زمانی که سرعت اینترنت کاربر و پهنای باند سرور مناسب باشند، به یک اتصال مطمئن و قابل اعتماد خواهیم رسید. چون نیازی به افزایش پهنای باند سرور نداریم.

در مدل Client/Server روی کامپیوتر سرور، یک یا چند برنامه مرتبط نصب میشود که منابع سختافزاری سرور را برای کلاینتها به اشتراک میگذارد. Carrom Pool: Disc Game یک بازی تخته چند نفره است که بازی با آن آسان می باشد. هارد دیسکها یک دیسک چرخان دارند که اطلاعات ثبت شده روی آن دیسک ذخیره میشود. ROM مخفف حافظه فقط خواندنی است و این نام از آن جا ناشی می شود که اگرچه داده ها را می توان از این نوع حافظه کامپیوتر خواند ، اما به طور معمول نمی توان داده ها را روی آن نوشت. با کمی دقت در معادل فارسی آن و درک مفهوم مشتری، میتوانیم متوجه بشویم که کلاینت چه کاری انجام میدهد.

دانشجو (کلاینت) سوال خود را (درخواست) مطرح کرده و استاد (سرور) به آن پاسخ (اعمال تغییرات، ذخیره سازی یا غیره) میدهد. اما کلاینت اشتراک منابع انجام نداده و فقط درخواست محتوا یا سرویس مدنظر خود را به سرور ارسال میکند. اولین ماوس ها که به میان آمدند ماوس های مکانیکی بودند و به نام ball mouse (ماوس غلتکی یا توپی) نیز معروف بودند. در این بازی شما باید گردن بند های رنگارنگ و فانتزی را جمع آوری کرده و پازل ها را حل نمایید. از مهم ترین کاربردهای این شبکه ها می توان به استفاده در زمینه علمی، پزشکی، نظامی، مصارف اداری و خانگی و …

برای مثال شما وارد سایت سون لرن شدهاید و این مطلب را مطالعه میفرمایید. برای مشاهده این صفحه مرورگر شما یک درخواست به وب سرور ارسال کرده و سرور صفحه وب مورد نظر (این صفحه از سون لرن) برای شما نشان میدهد. اگر در مورد مفهوم کلاینت یا سرور سوالی دارید حتما آن را با ما و کاربران سون لرن در میان بگذارید. فت کلاینتها از RAM و CPU کامپیوتر لوکال استفاده میکنند، به همین خاطر فشار زیادی روی سرور ندارند.

پس اینبار فشار اصلی روی سرور است نه کامپیوتر کاربر. کلاینت و سرور مثل پرسش و پاسخ در کلاس درسی هستند. این نوع کامپیوترها، در ابعاد و اندازههای کوچکتر نسبت به کیسهای بزرگ تولید میشوند و بیشتر مناسب استفاده در موقعیتهایی هستند که فضای کمتری در خانه و یا محل کار در نظر گرفتهایم. سرور در فارسی به معنی سرویسدهنده یا خدمت کننده میباشد. به این معنی که بیشتر پردازشها را خودش مدیریت کرده و تا حد ممکن جدا از سرور کار میکند.

پین 6 : (Data Set Ready) مودم آمادگی خود را برای ارتباط به کامپيوتر اعلام میکند. چیزی که امروزه از آن بهعنوان «کامپیوتر» یاد میشود در گذشته به عنوان «کامپیوتر رقمی (دیجیتال)» یاد میشد تا آنها را از انواع «کامپیوتر آنالوگ» جدا سازند.کامپیوتر یکی از دو چیز برجستهای است که بشر در سدهٔ بیستم اختراع کرد. اگر با کامپیوتر شخصی خود از یک نرم افزار تحت وب استفاده میکنید که بار پردازش آن روی دستگاه شما تقسیم شده است، شما در شبکه Fat Client به حساب میآیید.

هنگام استفاده از این مدل کلاینت، نرم افزار خاصی روی کامپیوتر لوکال نصب نشده و تمام پردازشها در سرور انجام میشوند. این نرم افزار با زبانهای انگلیسی، اسپانیایی، پرتغالی و زبانهای دیگر سازگار شده است. هر کدام از این متدها مزایا و معایب خودشان را دارند و در جاهای مختلف استفاده میشوند. بازی Street Fighter IV Champion Edition در حقیقت فرمول از پیش موفق گیمپلی فرنچایز را بهبود بخشیده و یک تجربه به یاد ماندنی را به مخاطبان ارائه میدهد. راستش را بخواهید در دوران کودکی چند بار کنجکاو شدم که چرتکهای پیدا کنم و سر دربیاورم که چطور میشود با آن حساب کرد، اما هیچ وقت موفق نشدم که صاحب چرتکهای بشوم!

کلاینت چیست و چند نوع کلاینت وجود دارد؟ همچنین وجود قابلیتهایی مانند حافظه پر سرعت SSD و حافظه M2، وجود پورتهای متعدد و پشتیبانی از چند مانیتور، نشان دهنده قدرت بسیار بالا و کارایی این سیستمهای مدرن در دنیای تکنولوژی میباشد. مینی پی سی یا همان کامپیوتر کوچک ترکیبی از قدرت و کارایی مناسب و هماهنگی قطعات رایانه و ابعاد کوچک است که راندمان بسیار بالایی را به سبب همین ویژگیها به کاربر ارائه میدهد. این دسته از نمایشگرهای ال جی کیفیت بالایی در طراحی بدنه و صفحه نمایش داشته و بهترین گزینه برای افرادیست که به دنبال خرید مانیتور ال جی با بهترین قیمت هستند.

Fat Client انعطاف بالایی دارد و از آنجا که امروزه بیشتر افراد کامپیوترهای قدرتمند و سریع دارند، زیرساختهای لازم برای استفاده از آن آماده میباشد و نیازی به هزینه اضافی نیست. یعنی خودش درخواستی داده و خودش هم به آن درخواست پاسخ بدهد. در بازیهای رایانهای آنلاین یا تحت شبکه، شما در نقش یک کلاینت مشغول به بازی شده و درخواست شما در سرور بازی پردازش میشود. حالا اگر بخواهیم کلاینت را از نظر فنی تعریف کنیم، باید بگوییم که کلاینت کامپیوتر یا برنامهای است که یک درخواست به کامپیوتر یا نرم افزاری دیگر با نام سرور ارسال میکند. خارج شدن یک ایده یا دستگاه از حالت آزمایشگاهی و نمود صنعتی پیدا کردن، ممکن است که چندین سال طول بکشد.

به همین دلیل مقرون به صرفه تر است تا از سرورهای اختصاصی مجازی استفاده کنید. پس این را به خوبی مد نظر داشته و قبل از فرا رسید ساعت تعیین شده برنامهها را بسته و دادههای خود را در هر برنامه ای که در حا اجرا روی سیستم شما میباشد ذخیره کنید. چون بیشتر پردازشها در سمت کلاینت انجام میشود، فشار روی سرورها کمتر شده و منابع کمتری مصرف میکنند. همینطور با آزاد بودن منابع میتوان تعداد سرورها را کم کرد. گفتیم که کلاینت و سرور کنار هم معنی پیدا میکنند و نمیتوان آنها را از هم جدا کرد.

Thin Client یا کلاینت لاغر نوع دیگری از کلاینت است که برخلاف Fat Client کاملا به سرور وابسته است. کامپیوتر کوچک یا همان مینی پی سی، یکی از انواع رایانهها است که با تلاش افرادی که برای راحتی و رفاه بیشتر زندگی ما کار میکنند، طراحی و تولید شده است. امروزه پیامرسانها به یک بخش جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شدهاند. اول استوک به شما کمک میکند تا کالای مورد نظر خود را در یک بازه قیمتی بسیار رقابتی و پایین تر از کالای مشابه آکبند به شکل صحیح انتخاب نموده و یک خرید آنلاین مطمئن را تجربه نمائید. مدل کلاینت/سرور چطور کار میکند؟

برخی از معروفترین سرویسهایی که از مدل کلاینت/سرور استفاده میکنند عبارتند از اینترنت، ایمیل، پرینترهای تحت شبکه و غیره. برای خرید گوشی و خرید اینترنتی موبایل باید به نکات مهمی توجه کرد که چندتا از آنها خیلی مهم هستند: اصالت فروشگاه موبایل، قیمت گوشی موبایل، مدل گوشی موبایل، امکانات گوشی موبایل و گارانتی خرید گوشی موبایل از نکات مهمی است که افراد هنگام خرید موبایل به آنها توجه میکنند. ما در شبکه به عنوان Client کارهای مختلفی انجام میدهیم و با توجه به نوع فعالیت، نقش ما تغییر میکند.

دیدگاهتان را بنویسید